Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Інформація про розміщення фото- та відеоматеріалів у мережі Інтернет

Дата: 28 квітня 2020 о 22:09, Оновлено 25 лютого 2021 о 01:20
Автор: Богів М. Б.

Про розміщення фото- та

відеоматеріалів у мережі Інтернет

Під час проведення дистанційного навчання у закладах освіти спостерігається поширення в соцмережах та на сайтах закладів освіти фотозображень з учнями під час проведення онлайн-уроків, різноманітних конкурсів, флешмобів, відеороликів тощо в режимі онлайн за участі дітей.

Нагадуємо, що згідно статті 307 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Мова йде про будь яку фотографію дитини, де можна буде її ідентифікувати. Проте в ситуації з дітьми виникають додаткові обставини. Відповідно до статей 31, 32 Цивільного кодексу України, фізична особа до 18 років має часткову або неповну цивільну дієздатність.

Тобто навіть якщо дитина або підліток дають вам згоду на фотозйомку, а також на майбутнє використання свого зображення в інформаційному матеріалі, рекламному ролику, агітаційному плакаті тощо, це не буде првомірно. Тобто дитина не може вам дати дозвіл на використання свого зображення, бо не має права розпоряджатися ним. За дитину це роблять її законні представники – тобто батьки, які, відповідно до статті 242 Цивільного кодексу України, є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Батьки є законними представниками дитини. Це означає, що згода батьків на зйомку дитини є також ОБОВ‘ЯЗКОВОЮ. Те ж саме стосується і публічного показу, і розповсюдження фото – тільки за згодою батьків.

Наголошуємо, що йдеться про обох батьків. Навіть якщо вони розлучені, але не позбавлені батьківських прав, відсутність згоди одного з них може призвести до визнання правочину недійсним і вимоги компенсації заподіяної шкоди з боку іншого.

Згода лише одного з батьків не надає прав на публічне розміщення фото- та відеозображень малолітніх дітей, якщо між ними не укладено окремого договору, в якому оговорені дані обставини».

Отримання згоди батьків не обов’язково має бути письмовим, воно може бути усним, проте в разі виникнення непорозумінь у майбутньому, зокрема подання судового позову, наявність усної згоди треба буде довести в суді. Тому найбільш безпечним з правового погляду буде саме письмовий дозвіл, у якому зазначається кому саме надається цей дозвіл, на що саме надається (яке зображення і де буде використано) ім’я дитини і її батьків, підписи батьків і дата надання згоди. Іншим варіантом є унеможливлення ідентифікації дитини за допомогою технічних засобів («блюрування» тощо).

Треба звернути увагу на те, що в деяких випадках, передбачених законом, інформацію з обмеженим доступом, зокрема зображення неповнолітньої або малолітньої особи, може бути поширено без згоди батьків. Зокрема, відповідно до частини третьої статті 308 Цивільного кодексу України, «фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб». Тобто у випадках, коли поширення фотографії особи спрямовано на захист суспільних інтересів, воно законне, навіть якщо на світлині зображена дитина.  

Виходячи з вищесказаного, не варто розміщувати в мережі Інтернет фото- та відеоматеріали, де можна ідентифікувати учнів, без дозволу обох батьків. При проведенні онлайн-уроків в Zoom та інших сервісах краще робити відеозапис самого пояснення вчителя, при цьому включивши камери учнів. Різні фото- та відеоролики читання віршів, виконання пісень, тощо розміщувати тільки з письмового дозволу батьків або батьки це роблять самостійно.

Просимо взяти цей лист до уваги та обговорити з усім педагогічним колективом.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.